Tombiş Besi Yemi

product_image

Tombiş Besi Yemi

Tombiş Sığır Besi, Yemi besiye alınmış hayvanların beslenmesinde kullanılır. Kültür ırkı besi hayvanlarının besin madde ihtiyacını yeterli ve dengeli bir şekilde karşılayan, yüksek canlı ağırlık artışı sağlayan bir yemdir. Ekspander Teknolojisi ile pişirilerek üretilmiş bir yemdir.

Ham Protein :

%14

Kullanım Grubu :

Besi Bitirme Dönemi
  • Yüksek enerji
  • Yüksek besi performansı
  • Yüksek Karkas Randımanı

ÖZELLİKLERİ:

  • Irk özellikleri bakımından yüksek canlı ağırlık kazanma kabiliyetine sahip kültür ırkı besi hayvanların beslenmesinde daha verimli olur.
  • Hızlı besi yapılan işletmelerde rahatlıkla kullanılabileceği gibi uzun süreli besicilikte özellikle besi döneminin ikinci yarısında daha başarılı bir şekilde de kullanılır.
  • Tahıl desteği gerektirmez. Her türlü kaba yem ile toplam karıştırılmış rasyon içinde başarıyla kullanılır.
  • Karkas kalitesi ve randımanını artırır. Yemden yaralanma ve yemin ete dönüşüm oranı yüksektir.

Besi Geliştirme Dönemi
Örnek Günlük Rasyon

Canlı Ağırlığı (kg) 400 - 500 500 - Kesim
Ekspander Arpa 4 kg 5 kg
Mısır Silajı 2 kg 2 kg
Yonca Kuru Otu 2,5 kg 1,5 kg
Buğday Samanı 1 kg 0,75 kg
Tonton Besi Yemi 6 kg 7 kg

Not: Tabloda belirtilen rasyon, öneri niteliği taşımaktadır. Irk, yaş, kondisyon, sağlık… v.b gibi fiziksel etmenler ile hayvan refahını etkileyen dışsal faktörlerin etkisinden bağımsız olarak hazırlanmıştır. Size özel en uygun besleme programı için bölgenizde ki Ayyem teknik destek personeline ulaşabilirsiniz.

YEMLEME PROGRAMI

Kültür ırkı sığırların 1,5 kg/gün canlı ağırlık artışı sağlayacak şekilde yemleme programı yapılmıştır. Besi hayvanlarının en önemli ihtiyacı enerjidir. M.enerji ihtiyacı kuru madde bazında belirlenmiştir. Kaba yem kalitesine göre değişmekle birlikte canlı ağırlığın % 1,5 oranında tombiş besi yemi verilir.

Diğer Ürünlerimiz

Besi Yemleri

Tonton Besi Yemi

Besi Yemleri

Başabaş Besi Yemi

Besi Yemleri

Besi Yemi