Besi Yemi

product_image

Besi Yemi

Sığır Besi Yemi, her ırktan her yaştaki besiye alınmış hayvanların, besi süresi boyunca besin madde ihtiyaçlarını yeterli ve dengeli bir şekilde karşılamak üzere hazırlanmıştır. Expander Teknolojisi ile pişirilerek üretilmiş bir kaliteli kaba yemlerle daha ekonomik bir yemdir.

Ham Protein :

%14

Kullanım Grubu :

Besi Geliştirme / Bitiş Dönemi
  • Yüksek sindirilebilirlik
  • Ekonomik
  • Uygun oranlarda ekspander arpa/mısır ile kullanıldığında optimum canlı ağırlık kazancı

ÖZELLİKLERİ:

  • Her ırktan ve yaştan besiye alınmış hayvanların beslenmesinde her türlü kaba yem ile toplam karıştırılmış rasyon hazırlamada ekonomik çözümler sunar.
  • Her türlü kaba yem ile birlikte kullanılabilir. Kaba yem kalitesine bağlı olarak kullanım miktarı değişir.
  • Besi süresi boyunca rahatlıkla kullanılabildiği gibi genç hayvanların besi başlangıç dönemimdeki nispeten yüksek beslenme programında daha verimli olarak kullanılır.
  • Pişirilerek üretildiğinden protein, selüloz ve nişasta sindirilebilirliği yüksek bir yemdir.

Her türlü kaba yem ile birlikte kullanılabilir.
Kaba yem kalitesine bağlı olarak kullanım miktarı değişir.
Besi süresi boyunca rahatlıkla kullanılabildiği gibi genç hayvanların besi başlangıç dönemimdeki protein içeriği nispeten yüksek beslenme programında daha verimli olarak kullanılır.

YEMLEME PROGRAMI

Kültür ırkı sığırların 1,3 kg/gün canlı ağırlık artışı sağlayacak şekilde yemleme programı yapılmıştır. Besi hayvanlarının en önemli ihtiyacı enerjidir. M.enerji ihtiyacı kuru madde bazında belirlenmiştir. Kaba yem kalitesine göre değişmekle birlikte canlı ağırlığın % 1,5 oranında sığır besi yemi verilir.

Diğer Ürünlerimiz

Besi Yemleri

Tonton Besi Yemi

Besi Yemleri

Tombiş Besi Yemi

Besi Yemleri

Başabaş Besi Yemi