Başabaş Besi Yemi

product_image

Başabaş Besi Yemi

Başabaş Sığır Besi Yemi, besiye alınmış hayvanların, beslenmesinde arpa, mısır, buğday gibi öğütülmüş veya ezilmiş tahıllarla karıştırılarak kullanılır. Üreticinin elindeki tahılın en ekonomik biçimde et verimine dönüşmesine imkan veren yoğun protein vitamin ve mineral içeren bir yemdir. Ekspander Teknolojisi ile üretilmiş konsantre ve karışıma hazır bir yemdir.

Ham Protein :

%18

Kullanım Grubu :

Besi Geliştirme / Bitiş Dönemi
  • Yüksek protein içeriği
  • Dengeli amino asit profili
  • Yüksek vitamin - mineral içeriği

KULLANIM ŞEKLİ:

  • Besi hayvanlarının beslenmesinde, besi periyodu boyunca iki farklı şekilde kullanılabilir.
  • Besi başlangıç dönemindeki daha genç yaştaki besi hayvanları için 1 ölçek öğütülmüş tahıl, 1 ölçek başa baş besi yemi birebir karıştırılarak kullanılır. Besi bitirme dönemindeki hayvanların beslenmesinde yeterli miktarda tahıl mevcut ise 2 ölçek tahıl 1 ölçek başa baş besi yemi karıştırarak kullanılabilir.
  • Besicilikte yaygın bir kullanımı olan arpa, karışımda kullanılacaksa; besi sonuna doğru 2 ölçek tahıl 1 ölçek yem karışımı kullanılabilir. Tahıl + yem karışımı yemlemeden önce uygun bir yerde ve iyi bir şekilde yapılmalıdır.
  • Bu yemin besin madde içeriği tahıllarla birlikte kullanmaya göre hazırlandığı için uygun fiyatlı besleme sağlar. Besleme tekniği açısından tek başına kullanılması tavsiye edilmez.

Mısır, Arpa, Buğday gibi enerji kaynağı tahıllar ile;
Besi Başlangıç Döneminde;
1 kısım Tahıl
(Flake/Ezme)
1 kısım
Başabaş Besi Yemi
Besi Bitirme Döneminde;
2 kısım Tahıl
(Flake/Ezme)
1 kısım
Başabaş Besi Yemi

Başabaş besi yeminin tek başına kullanımı yemin içeriği ve besi sığırı besin maddesi ihtyaçları gözönüne alındığında önerilmemektedir.

YEMLEME PROGRAMI:

Kültür ırkı sığırların 1,5 kg/gün canlı ağırlık artışı sağlayacak şekilde yemleme programı yapılmıştır. Besi hayvanlarının en önemli ihtiyacı enerjidir. Metabolik enerji ihtiyacı kurumadde bazında belirlenmiştir.

Diğer Ürünlerimiz

Besi Yemleri

Tombiş Besi Yemi

Besi Yemleri

Besi Yemi

Besi Yemleri

Tonton Besi Yemi