Aynes olarak 25 yıldır Türkiye süt sektöründe faaliyet gösteriyoruz.
Tesisimizde 1.000’in üzerinde çalışanımız ile hem süt ürünleri üretimi yapıyor hem de çiftçimize daha kaliteli ve verimli çiğ süt üretmesini sağlamak amacıyla yem tedariği gerçekleştiriyoruz.

207 süt toplama merkezi üzerinden 25.000 üretici tarafından üretilen sütü günlük olarak topluyoruz. Sütleri sağlıklı ürünlere dönüştürerek 42.000 satış noktasında tüketicilere sunuyoruz. AB, Orta ve Uzak doğu, Rusya olmak üzere 24 ülkeye ihracat yapıyoruz.

AB ülkelerine sektöründe ilk ihracat gerçekleştiren şirketlerden biriyiz. Yüksek kalite standartlarına sahip olmamız bu pazarlara ulaşmamızı sağlayan temel etkendir.

1985 yılında Denizli’ye bağlı Acıpayam İlçesi Aligöz Mevkii’nde üretime başlayan Ayyem yem üretim tesisimiz önceliğini kalitesine vererek kapasitesini sürekli olarak artırmıştır. Misyonumuz itibarıyla, insan sağlığını tehdit eden katkılardan uzak, doğal ve sağlıklı ürünler üretme amacını benimseyen yem üretim tesisimiz, ürünleriyle ekonomik ve sağlıklı hayvanlar yetiştirilmesini ilke edinmiştir.

Büyükbaş Hayvan Yemleri, Küçükbaş Hayvan Yemleri, Kanatlı Hayvan Yemleri ve Özel Hayvan Yemleri üretimi yapmaktadır. Ürünlerimiz Türkiye genelindeki bayi, kooperatif ve çiftliklere çuvallı veya dökme yem şeklinde ulaştırılmaktadır. Ayyem, 800 ton/gün üretim kapasitesi ve yıllık 288.000 ton ekspander yem üretimi yapabilen ve ürünleri sevilerek ve güvenilerek kullanılan bir marka olma yolundaki büyüme hedefine ilerlemektedir.

Tesislerimizde yem satışı ve çiğ süt alımı ile ulaşılan üretici sayısı yaklaşık olarak 25.000’dir. Süt temininde çalışan 25.000 üreticiye karlı besicilik ve süt hayvancılığı, sağım kuralları, hayvan hastalıkları, döl verimi konularında eğitimler vererek destek olunmaktadır.

Ayyem olarak her zaman en doğru yemi en iyi fiyata kullanıma sunmayı amaçlıyoruz. Özellikle kadın çiftçileri desteklemeye önem veriyoruz. Dünyadaki en son teknoloji olan Ekspander yöntemini Türkiye’de kullanan ilk firma olmanın yanı sıra, hammadde alımından yemlerin son tüketiciye ulaşıncaya kadar her aşamada tüm denetimleri uluslararası standartlarda gerçekleştiriyoruz.

Bunun için uzman ve deneyimli Ziraat  Mühendisleri ve Veteriner Hekimler istihdam ediyoruz.. Yem, çiftlik ve sağlık alanındaki sürekli artan uzmanlığımızın yanı sıra geniş ürün, model ve hizmet portföyümüz ile  her müşterimizin ihtiyacına uygun özel, entegre çözümler sağlıyoruz.

288 BİN ton

Ekspander Yem Üretimi

25 BİN

Üretici

800 ton/gün

Üretim Kapasitesi

VİZYON

Hayvan besleme ve sağlığını odağına alan ,çiftçisine kalite verimlilik ve optimum karlı ürün ve hizmet sunarak sektöründe tercih edilen öncü ve lider marka olmak

MİSYON

  • Yenilenebilir kaynakları kullanarak pazarın sürdürülebilir gelişimine katkıda bulunmak

  • İşin her alanında yenilikçi çözümler geliştirmek ve uygulamak için çalışmak

  • Ortaklarımızla olan ilişkilerimizi heyecan verici yeni bir şekilde geliştirerek en iyi ürünleri sağlayan bir iş modeli oluşturmak

  • Şirket çalışanlarının mesleki ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak

DEĞERLER

  • Taahhüt - size ve işinize, size verdiğimiz her söze bağlıyız ve sonra tutacağız

  • Yenilik - ortaklarla ilişkilerimizin her alanında yenilikçilik ve iş süreçlerinin yönetimi

  • Tutku - ürün için, yenilik için, daha iyi bir iş yapma şekli

  • Tutarlılık - tavizsiz yüksek ürün ve hizmet standartları